SONDY

Kdo zaplatí covíd a jak po covidu - pozvánka na debatu s Josefem Středulou

1 měsíc 2 týdny ago
Zveme vás na debatu pořádanou Masarykovou demokratickou akademií a Českomoravskou konfederací odborových svazů. Téma: hospodářský vývoj po Covidu, daňová zátěž, situace zaměstnanců ve veřejných službách a další. Debata se uskuteční ve čtvrtek 24. června od 17.30 hodin v tanečním sále v 1. patře Domu kultury Zlín na adrese Gahurova 5265. Debatu bude možné sledovat také on-line.

Květnové Sondy jsou venku!

2 měsíce 3 týdny ago
Právě vyšlo nové číslo (5/2021) magazínu Sondy Revue. A jak můžete vidět, časopis prošel kompletním „vizuálním upgradem“. Sondy ale i nadále přinášejí články na různá aktuální témata, která zaujmou nejen každého odboráře, včetně právního servisu připravovaného uznávanými experty na pracovní právo. Konkrétně z obsahu nového čísla můžeme vyzdvihnout: - reportáž z protestního mítinku v ostravské huti Liberty - rozhovor s předsedkyní ZO OS KOVO Vysoké pece Alenou Sobolovou - co řekli čeští politici o 5 týdnech dovolené pro všechny zaměstnance - zamyšlení nad tím, jaký minimální čistý příjem potřebuje čtyřčlenná rodina k důstojnému životu - výběr z nejzajímavějších poslaneckých interpelací v poslední době - rozhovor se zpěvákem Michalem Prokopem nejen o době covidové - a mnoho dalšího! Sondy Revue mají nikoliv náhodou podtitul „časopis pro sebevědomé zaměstance, firemní kulturu a pracovní právo“. Přesvědčte se sami!

Portál E-sondy

2 měsíce 4 týdny ago
Aktuální rozšíření internetového vydání magazínu Sondy revue pro sebevědomé zaměstnance, firemní kulturu a právní informace Tištěná verze magazínu vychází od ledna 2008 (nástupce týdeníku Sondy, který vycházel od roku 1990) Náklad cca 10 000 kusů výtisků Měsíční periodicita (12 výtisků za rok), vychází vždy ve čtvrtek Cena magazínu – předplatné 45 Kč (volný prodej 49 Kč) Cílová skupina – zaměstnanci, zaměstnavatelé, odborové organizace, občané Zaměření magazínu – poradenský a informační servis, f

Mezinárodní vzpomínkový den za oběti pracovních úrazů a nemocí z povolání 2021

3 měsíce ago
Připomeňte si s námi dnešní Mezinárodní vzpomínkový den za oběti pracovních úrazů a nemocí z povolání. Dnes, 28. dubna, vzpomínáme na ty, kteří šli do práce a už se ke svým rodinám nikdy nevrátili. Vzpomínáme na ty, kteří nepředpokládali, že se něco takového může stát. Jenže 108 lidem za rok 2020 se to bohužel stalo. Udělejme vše pro to, abychom pro příště do práce zdraví šli, ale z práce se taky zdraví vrátili. Podívejte se na video, které vzniklo k příležitosti dnešního dne. A prosíme, buďte na sebe opatrní.    

Chcete-li ušetřit, vsaďte na zdraví zaměstnanců

3 měsíce 2 týdny ago
Dnes spouští Výzkumný ústav bezpečnosti práce mediální kampaň 2021 pod názvem „Chcete-li ušetřit, vsaďte na zdraví zaměstnanců“, která bude zaměřená na psychosociální rizika a poruchy pohybového aparátu. ČMKOS považuje bezpečnost práce a prevenci pracovních úrazů za jedno z nejdůležitějších témat, proto nám je ctí, že můžeme společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí být u této kampaně. Tiskovou zprávu VÚBP ke spuštění kampaně najdete na https://www.bozpinfo.cz/chcete-li-usetrit-vsadte-na-zdravi-zamestnancu.
Zaškrtnuto
30 minut 10 sekund ago
e-sondy
Subscribe to SONDY feed