ČMKOS

Evropský pilíř sociálních práv

1 týden ago
Evropský pilíř sociálních práv je iniciativa Evropské komise zaměřená na sociální dimenzi EU. Základem pilíře jsou sociální cíle a sociální práva zakotvené v primárním právu EU. První nástin Evropské komise navrhuje tři základní kapitoly, členěných do 20 podskupin.

ČMKOS vyjadřuje podporu odborářům v Z-Group bus a.s.

2 týdny 6 dnů ago
Českomoravská konfederace odborových svazů vyjadřuje zaměstnancům ve společnosti Z-Group bus a.s. podporu oprávněným mzdovým požadavkům v kolektivním vyjednávání na rok 2021. ČMKOS tak stojí na straně odborových organizací společnosti Z-Group bus a.s., které se rozhodly vyhlásit stávkovou pohotovost a využít tak zákonných možností na obhajobu svých požadavků.

Kdo zaplatí covíd a jak po covidu - pozvánka na debatu s Josefem Středulou

1 měsíc 2 týdny ago
Zveme vás na debatu pořádanou Masarykovou demokratickou akademií a Českomoravskou konfederací odborových svazů. Téma: hospodářský vývoj po Covidu, daňová zátěž, situace zaměstnanců ve veřejných službách a další. Debata se uskuteční ve čtvrtek 24. června od 17.30 hodin v tanečním sále v 1. patře Domu kultury Zlín na adrese Gahurova 5265. Debatu bude možné sledovat také on-line.

Pracovní stres - Chcete-li ušetřit, vsaďte na zdraví zaměstnanců 3

1 měsíc 2 týdny ago
V České republice je pracovní stres negativně vnímaný u 49 % zaměstnanců, projevy klinicky závažné deprese má téměř 7 % a lehké depresivní obtíže až 30 % pracovní populace. Řízení psychosociálních rizik vedoucích ke stresu na pracovišti zahrnuje stejné základní principy a postupy jako pro ostatní nebezpečí a rizika na pracovišti. Přinášíme třetí část mediální kampaně Výzkumný ústav bezpečnosti práce, která je zaměřená na psychosociální rizika a poruchy pohybového aparátu. Považujeme bezpečnost práce a prevenci pracovních úrazů za jedno z nejdůležitějších témat, proto nám je ctí, že můžeme společně s Ministerstvo práce a sociálních věcí být u této kampaně.

První zasedání RHSD Zlínského kraje v roce 2021

2 měsíce ago
ZLÍNSKÝ KRAJ – Vliv pandemie na trh práce ve Zlínském kraji, aktuální situace v nemocnicích a ve zdravotnictví, průběh vakcinace, výsledky příjímacího řízení na střední školy a vývoj rozpočtu Zlínského kraje s ohledem na dopady koronaviru. To byla hlavní témata, o kterých jednala ve čtvrtek 13. května Rada hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje na 77. plenární schůzi.

Pracovní stres - Chcete-li ušetřit, vsaďte na zdraví zaměstnanců 2

2 měsíce 2 týdny ago
Většina z nás se dnes a denně setkává se stresem na pracovišti. Dlouhodobé vystavení stresu může snížit efektivnost práce a způsobit nemoc, poškození zdraví, případně i pracovní úraz. Minimalizováním stresu na pracovišti lze tak předejít zbytečným nákladům do budoucna.   Dnes vám přinášíme druhý díl mediální kampaně Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, která je zaměřená na psychosociální rizika a poruchy pohybového aparátu. ČMKOS považuje bezpečnost práce a prevenci pracovních úrazů za jedno z nejdůležitějších témat, proto nám je ctí, že můžeme společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí být u této kampaně. 

Květnové Sondy jsou venku!

2 měsíce 3 týdny ago
Právě vyšlo nové číslo (5/2021) magazínu Sondy Revue. A jak můžete vidět, časopis prošel kompletním „vizuálním upgradem“. Sondy ale i nadále přinášejí články na různá aktuální témata, která zaujmou nejen každého odboráře, včetně právního servisu připravovaného uznávanými experty na pracovní právo. Konkrétně z obsahu nového čísla můžeme vyzdvihnout: - reportáž z protestního mítinku v ostravské huti Liberty - rozhovor s předsedkyní ZO OS KOVO Vysoké pece Alenou Sobolovou - co řekli čeští politici o 5 týdnech dovolené pro všechny zaměstnance - zamyšlení nad tím, jaký minimální čistý příjem potřebuje čtyřčlenná rodina k důstojnému životu - výběr z nejzajímavějších poslaneckých interpelací v poslední době - rozhovor se zpěvákem Michalem Prokopem nejen o době covidové - a mnoho dalšího! Sondy Revue mají nikoliv náhodou podtitul „časopis pro sebevědomé zaměstance, firemní kulturu a pracovní právo“. Přesvědčte se sami!

Portský sociální závazek

2 měsíce 3 týdny ago
Na sociálním summitu v Portu přijali 7. května 2021 zástupci evropských sociálních partnerů, Evropské komise a Portugalska společných závazek naplňovat Evropský pilíř sociálních práv a  usilovat o obnovu evropského hospodářství s ohledem na sociální rozměr krize."  

Sondy

2 měsíce 4 týdny ago
Vydavatel: SONDY s.r.o. nám. W. Churchilla 2 130 00 Praha 3 - Žižkov tel:. 739 534 613 email: sondy@cmkos.cz   Nakladatelství SONDY Exkluzivní informace, které jinde nenajdete Právní normy s výklady Pomoc odborovým organizacím Odborné publikace Adresa: Nakladatelství SONDY Náměstí W. Churchilla 2, 130 00 Praha 3e-mail: sondy-odbyt@cmkos.cz

TISKOVÁ ZPRÁVA: ČMKOS si připomněla Mezinárodní vzpomínkový den za oběti pracovních úrazů a nemocí z povolání

3 měsíce ago
V loňském roce zemřelo na následky pracovního úrazu 108 zaměstnanců. Další desítky pak skončily s velmi vážným poraněním v nemocnicích. Na problém bezpečnosti práce a rizika pracovních úrazů dnes upozornili zástupci Českomoravské konfederace odborových svazů, kteří si i v letošním roce, který je značně ovlivněn epidemií, připomněli Mezinárodní vzpomínkový den za oběti pracovních úrazů a nemocí z povolání.

Mezinárodní vzpomínkový den za oběti pracovních úrazů a nemocí z povolání 2021

3 měsíce ago
Připomeňte si s námi dnešní Mezinárodní vzpomínkový den za oběti pracovních úrazů a nemocí z povolání. Dnes, 28. dubna, vzpomínáme na ty, kteří šli do práce a už se ke svým rodinám nikdy nevrátili. Vzpomínáme na ty, kteří nepředpokládali, že se něco takového může stát. Jenže 108 lidem za rok 2020 se to bohužel stalo. Udělejme vše pro to, abychom pro příště do práce zdraví šli, ale z práce se taky zdraví vrátili. Podívejte se na video, které vzniklo k příležitosti dnešního dne. A prosíme, buďte na sebe opatrní.    

HISTORIE: Česká obec dělnická – 27. dubna 1902 vznikla druhá odborová centrála na našem území

3 měsíce ago
V českých zemích a vlastně v celé střední Evropě vznikalo odborové hnutí v úzké souvislosti s vývojem sociální demokracie. Její zásadu mezinárodní solidarity a představu přetvoření společnosti na základě zespolečenštění výroby však nepřijala značná část českého dělnictva, která se několikrát pokusila o založení národní dělnické strany. Ta se za pomoci českých měšťanských politiků zformovala v roce 1897 pod názvem strana národně sociální. Tato strana sdružovala dělníky a další zaměstnance, částečně i malé živnostníky a inteligenci, zvláště učitele, v odporu vůči „nenárodní“ sociální demokracii a zpochybňovala svými nacionalistickými a antimilitaristickými projevy i základy rakouského státu.
Zaškrtnuto
2 hodiny 16 minut ago
Českomoravská konfederace odborových svazůA
Subscribe to ČMKOS feed